JAK to děláme

 

Vycházíme především z letitých - dobrých i špatných - zkušeností našeho náčelníka v daném oboru. Proto se především snažíme zajistit všechny podmínky, které jsou nezbytné pro spokojenost zákazníků i zaměstnanců a které jsou v bodech uvedeny na stránce PROČ to děláme.

Ale necháme si i poradit. Proto jsme v minulých letech začali aplikovat i dva níže uvedené systémy. Ani k jednomu z nich nepřistupujeme dogmaticky či formálně. Nejde nám o to otrocky naplnit požadavky norem a získat razítka. Bereme si z každého systému to, co je na něm skutečně dobré, a to pak aplikujeme způsobem, který je pro náš obor opravdu smysluplný.  Tento náš přístup je snad nejlépe patrný z níže uvedené Politiky kvality, ve které jsme se snažili vyvarovat prázdných frází a místo nich převést na papír to, co se dnes a denně snažíme realizovat v naší práci.

Microsoft Dynamics Sure Step

Tak se jmenuje implementační metodologie společnosti Microsoft pro protukty řady Dynamics (kromě AX ještě zejména CRM a NAV). Popisuje nejen jednotlivé implementační fáze, jejich náležitosti a výstupy, ale i úkoly jednotlivých osob na projektu a také nabízí vzorové dokumenty, které se dají při implementaci použít. Hlavní doporučované projektové fáze jsou vidět třeba na níže uvedeném obrázku, ale to nejdůležitější je aplikace celé metodologie v souladu s typem a velikostí projektu, požadavky a podmínkami zákazníka, s cílem a rozpočtem. Slepá aplikace pravidel nezkušeným vedoucím projektu může způsobit více škody, než užitku.

 SureStep

Systém řízení kvality dle ISO 9001

Ač to tak na první pohled nevypadá a ISO je pro většinu firem navzdory všem proklamacím spíš jen zbytečná pruda a administrativa, kterou je nutno formálně naplnit, tak i zde se skrývá dobré jádro, které má svůj smysl a jehož aplikace může skutečně pomoci zvyšovat kvalitu práce a tím i spokojenost všech participujících stran. A proto se snažíme touto normou při naší práci řídit. A aby bylo jasné, co si pod pojmem řízení kvality v naší společnosti představujeme, tak níže dáváme k nahlédnutí naši Politiku kvality.

PolitikaKvality1

 

PolitikaKvality2